Ač ze začátku roku situace napovídala, že bude pravděpodobně nemovitostní trh u svého stropu opak je pravdou. Ceny nemovitostí zatím stále rostou, jediné zaváhání můžeme pozorovat u starších bytů v méně atraktivních lokalitách. Podle Martina Fojtíka z Fincentrum Reality cenyještě dále porostou. Odhaduje, že v některých regionech půjde pravděpodobně o růst do dvou procent a ve velkých městech dokonce i o sem procent.


Současný stav na trhu vyhovuje všem lidem, kteří vlastní nemovitost. Ať již s vlastním přičiněním, nebo s pomocí realitní kanceláře mohou nabízet svoje nemovitosti k pronájmu a díky tomu mít hezký příjem bez větších starostí. Naopak mladší generace na tento stav doplácí. Když si chtějí pořídit vlastní bydlení, ceny jsou většinou neúměrné jejím příjmům, nebo nemají dostatečné vlastní zdroje k získání úvěru na bydlení.


Pokud i vy přemýšlíte o koupi nové nemovitosti, kontaktujte naše realitní makléře. Projdou s Vámi Vaše požadavky a nabídnou Vám vhodné nemovitosti, které jsou aktuálně k dispozici.