Česká národní banka už minulý rok začala utahovat doporučení, které směřuje k bankovním institucím. Banky tedy už minulý rok omezily hypotéky nad 80 % hodnoty nemovitosti. Pro mnoho osob je tedy celý proces mnohem těžší, někdy až neprostupný. Lidé řeší situaci různě, někteří se snaží sehnat peníze v rodině, někteří si berou jiné, většinou nepříliš výhodné úvěry.


Díky tomu, že se ČNB nelíbilo právě dofinancování úvěru na bydlení jiným úvěrem, doporučila bankám a finančním institucím, aby takový přístup klientů neakceptovali. Již je tedy možné, že si banka při dokazování vlastních zdrojů, nechá podepsat prohlášení o tom, že finanční zdroje nepřicházejí z dalšího úvěru.


Řešením pro takové klienty by mělo být zastavení jiné nemovitosti. Banky doporučují zastavit například byt nebo dům rodičů. Žádný jiný druh zajištění či dofinancování nejsou schopni akceptovat.


Řešíte i vy otázku budoucího bydlení? Kontaktujte naše finanční poradce, kteří Vám pomohou vyjednat lepší úrokové sazby a podmínky úvěru.