Situace na trhu práce je pro zaměstnavatele velmi těžká. Nezaměstnanost je v aktuálně na nejnižší úrovni za posledních 20 let, zaměstnavatelé nyní mají často problém sehnat nové lidi. Pozitivním doprovodným jevem je, že se čím dál víc musí snažit, aby si kvalitní pracovníky udrželi. Motivací pro zaměstnance je většinou výše mzdy, ale poslední dobou také různé zaměstnanecké benefity.


Do zaměstnaneckých benefitů lze zařadit například větší rozsah dnů placené dovolené, placené kurzy nebo
příspěvky zaměstnavatele na životní pojištění či penzi (penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření). Stát zaměstnavatele na poslední možnost benefitů vydatně motivuje, z těchto peněz totiž nemusí odvádět zdravotní a sociální pojištění, jako by tomu bylo, pokud by se zaměstnavatel rozhodl vyplácet tyto peníze přímo ve mzdě. Zaměstnanec potom na tyto výhody pohlíží hlavně jako na vytváření rezervy na důchod.


Chcete i vy přispívat svým zaměstnancům? Kontaktujte naše finanční poradce, kteří Vám poradí jak celý proces nastavit, propočítají Vám finanční úspory a vezmou si na starosti celou agendu navádění zaměstnaneckých příspěvků.