V roce 2009 spustil Satoshi Nakamoto protokol pro nový systém elektronických peněz. Jednalo se o software, který zajistil provoz celé sítě a převody prvních jednotek Bitcoin měny. Celý model stál na základech peer-to-peer modelu, bez potřeby důvěryhodného prostředníka.


Nyní se tato kryptoměna stává čím dál větším fenoménem, která úspěšně dobývá finanční svět. Bitcoin se nyní po špatných zprávách z Číny, kde vlivem regulace ukončilo činnost několik bitcoinových burz a kde se komunisté snaží najít cestu ke znemožnění užívání této kryptoměny, dočkal i dobrých zpráv. Zpráva o vytvoření bitcoin futures na dvou amerických burzách vystřelilo jeho cenu na 7.300 USD.


Výhody bitcoin futures oproti přímé investici do bitcoinu jsou dvě. V první řadě je v případě futures využíván pákový efekt, který může přinést vyšší zisky, ale zároveň vyšší ztráty. Investor tedy nebude potřebovat tak vysoký objem hotovosti, jaký by potřeboval k nákupu stejného množství bitcoinů. Hlavní výhoda spočívá ve vypořádání kontraktu v penězích. Lidé mohou vstoupit do spekulativní pozice bez dotyku samotného bitcoinu, což může zvýšit jejich atraktivitu pro ostatní. Navíc díky možnosti obchodovat bitcoin bez bitcoinu sníží riziko krádeže virtuální měny.


Jako oficiální platidlo je nyní bitcoin uznán například v Japonsku, Austrálii nebo Zimbabwe a nyní o uznání uvažuje i Rusko. Pokud by Vás zajímalo více informací ohledně investic do kryptoměn, neváhejte kontaktovat naše finanční poradce.