Polovina ledna je za námi a na území České republiky se konečně sneslo zimní počasí. Nejradostněji změnu uvítali děti, kteří si nyní můžou užít zimních radovánek. Jaké nástrahy nám ale může zima přinést? Typické podmínky zimy jsou mráz, sníh, led či námraza a právě tyto jevy jsou často spojeny se specifickými škodami pro současné období. Proti většině z nich je možné se pojistit.


Časté výkyvy teplot mohou způsobit prasknutí vodovodního potrubí, proto právě vodovodní škody patří mezi nejčastější pojistné události v zimě. Proti těmto událostem je možné se jako vlastník nemovitosti chránit v pojištění domácnosti a nemovitosti. Při řešení likvidace škody je ale třeba myslet na to, že bude prověřované, zda byla na nemovitosti provedena preventivní zimní příprava. V případě, že dojde také k poškození třetí osoby, například vyteklou nebo zmrzlou vodou, může tento problém řešit pojištění odpovědnosti, které je zpravidla součástí pojistek nemovitosti.


V zimním období se také zvyšuje riziko pádů sněhu ze střechy. V případě způsobené škody pádem sněhu, je za škodu odpovědný právě vlastník nemovitosti, která je ze zákona povinen starat se o svůj majetek tak, aby neohrozil zdraví, životy a majetek dalších osob. Nejčastěji dochází touto škodnou událostí k poškození zaparkovaných vozidel, bohužel se ale také může stát újma na zdraví třetí osobě. Právě k tomu slouží majitelům nemovitosti pojištění odpovědnosti za škodu vyplývající z vlastnictví nemovitosti.


Máte i vy uzavřené pojištění nemovitosti včetně občanské odpovědnosti a odpovědnosti z držby nemovitosti? V případě, že přemýšlíte a nevíte si rady s nastavením rizik a pojistných částek, kontaktujte naše finanční poradce. Proberou s Vámi úskalí jednotlivých pojištění a namodelují Vám pojištění přesně podle Vašich potřeb a požadavků.