Víte, na jaké daně je třeba letos pamatovat? Připravili jsme si pro Vás rychlý přehled:

  • Daň z nemovitosti – pro tuto daň podáte jednou daňové přiznání a následně platíte každý rok. Rozhodný je stav, který je aktuální k 1. lednu. Daň z nemovitosti je splatná do 31. května 2020 (v případě dvou splátek je druhá splatná do 30. listopadu 2020)
  • Daň z nabytá nemovitosti – daň, která je ve výši 4% z kupní ceny při koupi nemovitosti. Podat daňové přiznání a zaplatit daň je nutné do 3 měsíců od zápisu vlastnického práva nového vlastníka do katastru nemovitostí.
  • Daň z příjmu při prodeji nemovitosti – daň, kterou platí prodávající. Tato daň se přiznává v rámci běžného daňového přiznání k dani z příjmu a je splatný do 31. března 2020.
  • Daň z pronájmu nemovitosti – pokud vlastníce nemovitosti a ty pronajímáte, je nutné tyto příjmy zdanit. Na příjmy z pronájmu je možné uplatnit reálné či paušální výdaje a 15% daň z příjmu potom platíte z vypočteného zisku. Daň je splatná do 31. března 2020.

Máte pocit, že se v daních souvisejících s nemovitostmi nevyznáte?  Při prodeji či nákupu nemovitostí s našimi realitními makléři nemusíte mít obavy. Pomohou Vám s daňovým přiznáním a připomenou Vám její zaplacení.