Letos jsme již dvakrát přinesli zprávu o navyšování základních sazeb ze stany České národní banky. Díky tomu úročení komerčních úvěrů stouplo o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Dle analytiků na sebe patrně další růst nenechá dlouho čekat. Guvernér centrální banky Jiří Rusnok prohlásil, že by se sazby ČNB mohly posunout až na hranici tří procent v časovém horizontu dvou let.


Nynější nejčastější rada, pro výběr a nastavení parametrů u hypotečního úvěru, je tedy snaha zafixovat na co nejdelší dobu současné úrokové sazby. Dříve nejoblíbenější pětileté fixace jsou nyní uzavírané zdaleka nejméně. Některé banky zareagovali a již nyní běžně nabízejí fixaci na sedm, osm, deset či patnáct let. Raritou na českém hypotečním trhu jsou dvě banky, které nabízejí fixace dokonce na třicet let. Úrokovou sazbu fixovanou na dvacet či třicet let, je možné nyní získat od 4,49 %.


Pokud máte zájem o pomoc s výběrem nejvýhodnějšího hypotečního úvěru, kontaktujte naše finanční poradce. Vypracujeme Vám nabídku přesně na míru podle Vašich možností a potřeb.