Z průzkumů České bankovní asociace vychází, že Češi v posledních letech šli hodně do sebe a začali se více starat o to, aby měli vytvořenou nějakou finanční rezervu. Průzkum ukázal, že na horší časy si peníze ukládají tři ze čtyř českých domácností. Bohužel ale jak dlouho by s úsporami vystačili, kdyby přišli o příjem, vůbec netuší třetina lidí.


V průměru si lidé každý měsíc odloží asi 5.000,-Kč. Nejvíce potom mladí lidé do 30 let. Z průzkumu ale také vyplívá, že každý třetí oslovený vůbec netuší, jaké má měsíční náklady a výdaje na domácnost. Češi se domnívají, že rychlá rezerva by měla být ve výši 110.000,-Kč. Na důchod by Češi chtěli mít naspořeno v průměru 1.500.000,-Kč. Realita ovšem většinou bývá jiná. Necelá polovina lidí, má úspory na stáří ve výši necelých 300.000,-Kč, dva z pěti oslovených dokonce vůbec nespoří.


Přesně proto, by klienti měli mít svého finančního poradce, minimálně však osobního bankéře, kteří jim pomohou s finanční analýzou jejich domácnosti. Proberou s nimi jejich příjmy a výdaje a pomohou klientům rozdělit výdaje na zbytné a nezbytné. Z těchto dat poté lze vyčíst klientovi potřeby, které jsou vždy individuální a v čase se mění. Kontaktujte naše finanční poradce, kteří dokáží velmi dobře a pružně reagovat a nastavovat produkty dle Vaší životní situace.