Rodiče si již od útlého dětství dítěte uvědomují, že bez finanční podpory z jejich strany to budou mít děti těžké, jak v oblasti budoucího vzdělávání, tak při přechodu do dospělého života. Většina z nich tedy přistupuje ke spoření pro dítě, ideálně již od jeho narození. Pro stabilní vyšší míru výnosů a ochranu naspořených peněz před inflací využívají spíše pravidelnou investici, v časovém horizontu patnáct, osmnáct až dvacet let. První volbou českých rodičů bývá stavební spoření. Odborníci ovšem radí nespoléhat pouze na stavební spoření, ale raději svoje investice rozdělit do několika kupiček, tedy část investovaných peněz vkládat do vhodně vybraného dlouhodobého pravidelného investičního programu.


V posledních letech lze pozorovat, že zájem o stavební spoření pro děti stále roste. Nejvíce pomohla dětskému stavebnímu spoření změna legislativy. Od roku 2016 totiž rodiče nepotřebují k výpovědi smlouvy o stavebním spoření dítěte souhlas opatrovnického soudu, v případě že se po šesti letech shodnou jednohlasně na výpovědi. Letošní rok by měl být na trhu stavebního spoření růstový na všech frontách. Úrokové sazby sice dále porostou, úvěry však stále zůstanou velmi výhodné.


Také přemýšlíte, jak o ukládání peněz na budoucnost děti? Chcete si propočítat, jak vysoké jsou Vaše požadavky a jak mohou vypadat naspořené prostředky v čase? Kontaktujte naše finanční poradce, kteří se orientují v nabídce na trhu spořitelen a investičních produktů. Upozorní Vás na nevýhodně obchodní podmínky i na jednotlivé akce, průřezově celým trhem.