Přestože se prázdniny blíží do svého konce, sezóna vloupání z daleka nekončí. Na začátku podzimu je velká nabídka levnějších zájezdů a zároveň počasí vcelku ucházející, proto několik domácnosti opouští své domovy i v září a říjnu. Máme pro Vás pár tipů, jak jednoduše odradit zloděje od Vaší nemovitosti.


Je třeba neupozorňovat na svůj odjezd, aby si tipaři vůbec nevšimli, že jste na dovolené. Závěsy a žaluzie by měly zůstat odhrnuté. Velice dobrým pomocníkem jsou časové spínače, které umožňují zapnout elektrické spotřebiče v předem nastavený čas – nejlépe s nepravidelnou periodicitou. Nejlepším řešením je domluvit se s nějakým příbuzným nebo kamarádem, aby nemovitost někdo hlídal a po dobu Vaší dovolené tam bydlel.


V neposlední řadě je také třeba odpočinout si od sociálních sítí, a fotografie ze své dovolené zveřejňovat až po svém návratu.


V každém případě je dobré mít svoji domácnost a nemovitosti kvalitně pojištěnou – většina pojištění již v základních variantách kryje riziko krádeže a loupeže. Správně nastavená pojistka totiž může s náhradou velké části ukradených věcí pomoci. Víte, jak máte nastavené pojištění? Nechte si vše zkontrolovat našimi finančními poradci a mějte klidnou dovolenou.