Víte, na co všechno musíte myslet při prodeji Vaší nemovitosti? I přestože je v tuto dobu poptávka po bytech vcelku vysoká, existují nemovitosti, které se prodají snadno a rychle


Jedním z nejdůležitějších faktorů prvotního zájmu, je určená cena nemovitosti. Jak ale cenu určit správně? Je dobré si udělat srovnávací tržní analýzu, tedy průzkum aktuálně inzerovaných nemovitostí v okolí. Díky cenovým mapám si tedy můžete udělat obrázek o průměrných cenách v dané lokalitě, nás ale zajímá cena nemovitosti. Ta se v druhém kroku určuje podle lokality, samotného místa v dané lokalitě, dle stavu nemovitosti, druhu vlastnictví, rozlohy, stáří domu, provedených rekonstrukcí či výhledu z oken. Faktorů je vždy mnohem více a často se odvíjí od jednotlivé situace.


Dalším důležitým činitelem při prodeji, je správná prezentace nemovitosti. Je důležité vše kvalitně a dobře nafotit, protože správně nafocená nemovitost prodává. K focení je dobré z nemovitosti odstranit všechny osobní fotografie, diplomy či suvenýry z cest. Fotografie nemusí zachycovat úplně všechno, stačí vypíchnout hlavní pozitivní stránky nemovitosti.


Nejdůležitější krok je potom průběh samotné osobní prohlídky. Není dobré reality zkreslovat, potencionální kupec potřebuje reálný popis nemovitosti. Pokud chcete mít jistotu, že prodej Vaší nemovitosti proběhne nejlepší cestou, obraťte se na naše realitní makléře. Jsou to profesionálové a jedničky na trhu.