Na českém trhu můžete stále narazit na několik lidí, kteří pracují na volné noze a nazývají se nezávislí realitní makléři. Většinou jde osoby, kteří si sami prošli nákupem či prodejem vlastní nemovitosti a zaujalo je to. Makléřská činnost totiž bohužel do dnešního dne nemá žádnou regulaci, nejsou kladeny žádné požadavky na odbornou způsobilost. Prvotní nadšení pro věc potom může mít negativní důsledky hlavně pro klienty.


Největší potíže u makléřů na volné noze je příprava právních dokumentů. Jedná se zejména o smlouvy, které tito makléři
hledají často na internetu. Také právní řešení situací ohledně prodeje a nákupu nemovitosti mohou být pro nezasvěceného člověka velký oříšek. V poslední době například znovu v platnost vstoupené předkupní právo. Díky tomu by se mohlo stát, že v budoucnu bude možné některé uzavřené smlouvy o prodeji nemovitosti zpětně napadnout.


Pokud i vy řešíte prodej či nákup nemovitosti, nebojte se oslovit naše realitní makléře. Jsou to profesionálové v oboru, kteří pracují pod zastřešením Fincentrum Reality. Zajistí Vám komplexní servis při realizaci realitního obchodu, ke každému klientovi přistupují individuálně a prioritou pro ně je spokojenost klientů.