Pokud zamýšlíte nad koupí pozemku na stavbu nové nemovitosti, je třeba se vždy informovat na několik důležitých skutečností.

Územní plán je jedním z prvních dokumentů, které byste měli nastudovat. Právě ten totiž udává, zda je možné na pozemku stavět, za jakých podmínek a co se plánuje v okolí Vašeho pozemku. Dále je důležité si ověřit v katastru nemovitosti, zda se na pozemku neváže exekuce, věcné břemeno, zástavní právo nebo zda není pozemek ve spoluvlastnictví více osob. Vše výše zmíněné by mohlo nákup pozemku minimálně velmi protáhnout, ne-li úplně zhatit.

Dalším důležitým krokem je průzkum podloží. Je dobré zjistit si, zda podloží umožní výstavbu vysněného domu. Navíc je dobré zaměřit se na radon, který může stavbu velmi prodražit. V neposlední řade je dobré se informovat na příjezdové cesty. Pokud totiž nebude možné se k pozemku dostat, případně je příjezd možný pouze po jiném soukromém pozemku, mohl by do budoucna být problém se schválením stavebního záměru ze strany integrovaného systému či případným příjezdem k pozemku stavební technikou.

To jsou minimální a základní věci, na které je třeba se informovat. Pokud budete kupovat pozemek přes naše realitní makléře, zajistí Vám jak tyto základní informace, tak samozřejmě další důležité věci. Neváhejte a kontaktujte naše realitní makléře pro více informací.