V poslední době se na českých serverech můžeme setkat s několika lákavými nabídkami na úvěry. S těmito inzerenty se ale bohužel váží nekalé praktiky, které mají za cíl pouze vylákat takzvanou vratnou zálohu od důvěřivých lidí.


Jak můžete tyto servery poznat? Inzeráty nabízejí zprostředkování úvěru, a pokud potencionální klient projeví zájem, přijde mu na jeho zadanou adresu zpětný email. V tom je požádán o vratnou kauci za poskytnutí úvěru. Například u smlouvy na 200.000,-Kč na 72 měsíců je vypočítaná vratná kauce 9.587,-Kč. Pokud klienti odpoví na email od podvodné agentury, elektronicky tím podepíšou smlouvu a podvod je na světe.


Ze zákona ale žádná instituce nemá právo požadovat vratnou kauci. Vše tak směřuje k prasknutí dalšího podvodu s úvěrovými nabídkami. Lidé, kteří zaplatili vratnou zálohu, pravděpodobně nic zpátky nedostanou. Dávejte si tedy pozor na Vaše jednání na internetu. Pokud máte finanční potřeby, které nejste schopni pokrýt z vlastních zdrojů, kontaktujte naše finanční poradce. Pomůžou Vám nalézt vhodnou institucí k získání úvěru a zajistí Vám výhodné podmínky.