Podle nejnovějších průzkumů by majetek bohatého člověka měl být nejméně deset miliónů korun. Pod pojmem majetek si potom lidé představují hlavně zajištěné bydlení, tedy nemovitosti, samozřejmě ale také zlato i šperky, dostatek peněz na plnění svých snů, na koníčky a cestování. Bohatý člověk má podle Čechů čistý měsíční příjem nejméně padesát tisíc korun. Jako nejvhodnější cesta k velkému majetku se lidem dle průzkumů nejčastěji zdá vynález a poctivé podnikání.


Celosvětový počet miliardářů se loni zvýšil o několik procent, přičemž obzvláště silný přírůstek zaznamenala Čína. V České republice se kvůli totalitní minulosti na prvních příčkách žebříčků nejbohatších lidí umisťují hlavně podnikatelé, kteří své jmění získali ani ne za tři dekády. Současní milionáři v Česku sází hlavně na reality.


Situace ve zbytku Evropy je odlišná. Nejbohatší lidé zde nabyli své bohatství různými způsoby. Nejbohatším člověkem na světě zůstává zakladatel Microsoftu, Američan Bill Gates. Jeho majetek je odhadován asi na 1,9 bilionu korun českých. Mezi nejmladší miliardáře současnosti patří rozhodně Evan Spegel, spolutvůrce populární aplikace Snapchat.


Pokud i vy přemýšlíte o tom, jak by se dali zhodnotit vydělané peníze a jít bohatství naproti, neváhejte a kontaktujte naše finanční poradce. Ukáží Vám, jak mohou Vaše peníze v čase pracovat pro Vás.