Každý z nás se už určitě setkal s někým, kdo žije v přesvědčení, že se mu přeci nemůže nic stát a nechává svůj domov bez pojištění. Jejich přesvědčení většinou plyne z toho, že se škody na nemovitosti nestávají tak často. Ovšem v případě, že se stanou, mívají fatální důsledky.


Vezměte si situaci zdánlivě zabezpečené rodiny, která přijde znenadání o střechu nad hlavou, kterou neměli pojištěnou. Většinou jejich rezervy nestačí na to, aby si znovu koupili byt nebo postavili dům.


Další velmi častá nebezpečí v oblasti pojištění nemovitosti jsou podpojištěnost, vynechaná „drahá“ pojistná rizika, dlouho neaktualizovaná pojistka nebo nízké pojistné částky u jednotlivých rizik. Lidé mají často tendenci vidět při stanovení pojistných částech pouze velké cennosti, elektroniku a nábytek. Zapomínají tedy na věci běžné denní spotřeby jako je oblečení, knihy, nádobí, povlečení, dekorace, které také něco stojí.


Mimo jiné, je nutné si uvědomovat, že každý rok kdy si člověk pořídí lepší vybavení, zvyšuje se hodnota celého majetku. Kontrola nastavení pojistných smluv by tedy měla probíhat asi jednou za tři až pět let. Pokud ale i v této době dojde k výrazným změnám v majetkových poměrech, je dobré pojistku aktualizovat i dříve, protože kdyby došlo k pojistné události, nemusela by pojišťovna vyplácet adekvátní pojistkou částku.


V případě, že chcete nezávazně prodiskutovat svoji uzavřenou pojistku, popřípadě založit novou, neváhejte a oslovte naše finanční poradce. Mají totiž přehled o novinkách a možnostech nejlepšího pojištění na trhu, za rozumné ceny.