Každý druhý řidič už pocítil zdražení povinného ručení. Často se ptají, jak je možné, že sbírají bezeškodní měsíce a přitom mají rok od roku dražší pojistku? Pojišťovny totiž už dlouhou dobu lamentují, že povinné ručení je pro ně ztrátové. Zdražují tedy postupně, zdražit plošně se ale zatím neodvažují. Ceny zvedají hlavně mladým klientům bez zkušeností, se silnými vozy z velkých měst.


Pojišťovny ale i správní poradci nyní doporučují klientům nezůstávat jen u nejnižších zákonných limitů. V případě, že by totiž škoda překročila udávaný limit, byl by za ní odpovědný řidič. Navíc je třeba, aby si klienti uvědomili, že to že budou mít dvakrát vyšší limit, neznamená, že budou platit dvakrát vyšší pojistné.


K povinnému ručení také některé pojišťovny nabízí možnost výhodně si připojistit vybrané kategorie z havarijního pojištění.


Pokud by Vás zajímalo, jak nejvhodněji pojistit Váš vůz, kontaktujte naše finanční poradce. Udělají Vám průřez možnými pojišťovnami, se srovnáním cen a poradí Vám limit, na který by bylo vhodné pojištění směrovat.