Pády a vzestupy Kryptoměn jsou již delší dobu v hledáčku běžných médií. V posledních dnech a týdnech můžeme sledovat pohyby jako na horské dráze. I přestože několik odborníků veřejnost varuje o rizikovosti investice, zájem investovat do Kryptoměn neopadá.


Na zájem samozřejmě reaguje i Česko a to právě rozšířením Kryptofondu mezi veřejnost. První Kryptofond v Česku založila česká investiční skupina Comfort Finance Group již v květnu 2017, přičemž fond byl registrován a zařazen na seznam alternativních fondů u ČNB. Na investici se až do letošního ledna mohli podílet pouze zakladatelé fondu. Od ledna 2018 se fond otevřel novým investorům.


V současné době do fondu nemůže investovat drobný investor, protože ho před příliš rizikovými investicemi chrání zákon. Fond je tedy určen tzv. kvalifikovaným investorům. Ti musí složit vklad minimálně jeden milión korun. Základním pilířem Kryptofondu je
jedna z nejznámějších digitálních měn bitcoin. Tato měna je v portfoliu zastoupena nadpoloviční většinou. Další část tvoří například kryptoměny jako je ethereum, monero či dash.


Máte i vy investiční záměry? Kontaktujte naše finanční poradce, kteří se orientují v nabídce na trhu. Mohou Vám vyfiltrovat reporty a parametry jednotlivých investičních produktů a vysvětlit, na co se jednotlivé investované peníze používají.