Končí Vám letos nebo příští rok fixace hypotéky? Jednejte rychle, nebo se Vám úvěr může prodražit. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů každý měsíc rostou. Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex, byla průměrná úroková sazba v lednu 2,28 procenta. Česká národní banka pravděpodobně ještě v prvním pololetí úrokové sazby zvýší.


Banky v současné době nabízejí rezervaci úrokové sazby až dva roky dopředu. Všichni klienti si tedy již nyní mohou nechat zpracovat nabídku s úrokovou sazbou, která je aktuálně platná. V případě odsouhlasení obou stran, je možné podepsat rezervaci a od konce fixačního období splácet novou částku. Velice oblíbené a doporučované jsou v současné době delší fixační období, na 7, 10 nebo dokonce až 15 let. V těchto případech mají klienti jistotu neměnných splátek po celou dobu fixačního období.


Čeká konec fixace i Vás, nebo hledáte způsob jak získat prostředky na financování vlastního bydlení? Ozvěte se našim finančním poradcům, kteří Vám zajistí nabídky od všech důležitých bankovních institucích na českém trhu. V případě, že se pro nabídku rozhodnete, zajistí Vám pomoc s veškerou administrativou celého úvěru.