Soutěž Banka roku 2017 již v úterý odhalila své vítěze. Dvě hlavní kategorie se od minulého roku nezměnily, struktura soutěže ale dostala pěkně zabrat.


Změny se udály hlavně v počtu hodnocených kategorií. Pořadatelé soutěže se je rozhodli radikálně omezit zvláště z důvodu, že v posledních letech se jednalo spíše o postupné bobtnání a doplňování produktových kategorií. Naopak letošní rok byl první, kdy se
do materiálů pro porotce zařadily informace o hodnocení zákaznické zkušenosti u jednotlivých institucí. Dle předsedy organizačního výboru Petra Stuchlíka je velmi důležité se u hodnocení zabývat zvláště tímto klíčovým parametrem, jako je hodnocení klientů jednotlivých institucí na českém trhu, v jejich každodenním a praktickém životě. V porotě celkem zasedlo 70 porotců, odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a také zástupci předních korporací v České republice.


Prvenství v kategorii banka roku obhájila Komerční banka, titul pojišťovna roku získala Allianz pojišťovna. Titul v kategorii Banka bez bariér, v níž pod patronátem Konta Bariéry hodnotí dostupnost bank pohybově postižení klienti, obdržela Československá obchodní banka. V kategorii Privátní banka roku uspěla J&T Banka, bonitní klienti si v této kategorii vybírají zvláště dle osobního přístupu a nabídky zajímavých investic. Překvapením tohoto ročníku byla zvláště Air Bank, která letos zabodovala s hypotékou s Chytrou rezervou – offsetová hypotéka.


Pokud i Vás zajímají žhavé novinky a rádi byste si vybrali správnou instituci pro jednotlivé produkty, ozvěte se našim finančních poradcům. Díky nezávislosti Vám podají nezkreslené informace průřezově celým trhem.