Nejnovější průzkumy trhu ukázaly, že v bankách mají klienti uloženo až 60 % svých financí. Bankovní vklady jsou v tuto dobu nedostupnější finanční produkty, sloužící k odložení volných prostředků. Bohužel dnešní doba bankovním vkladům vcelku nesvědčí. Úrokové sazby jsou na rekordních minimech a zdroje jsou pro banky levné. Podle posledních informací, mají nyní lidé v bankovních vkladech uložené téměř 1,8 bil. Kč.


Dříve velmi populární stavební spoření již lehce ztratilo na své oblíbenosti. V současné době je zastoupení těchto produktů okolo 12 % v objemu naspořených prostředků v domácnosti, tedy až za podílovými fondy (15%) a doplňkovým penzijním spořením (13%). Důvodem proč lidé nechávají úspory na běžných účtech, jsou často nízké úrokové sazby a malá informovanost o možnostech investování. Odborníci ale doporučují na účtech udržovat pouze likvidní rezervu, protože peníze v bankách podléhají zkáze.


Investiční možnosti jsou dnes otevřené všem klientům. Není důvod se vždy obávat investičního rizika, pokud se k němu přistupuje s rozvahou. Je třeba brát v potaz, že trhy kolísají a mohou propadnout, ale pokud je dobře nastaven finanční plán rodiny, do
rizikovějších investic jsou odkládány peníze na delší dobu a v tom případě se riziko významně snižuje. Pokud chcete svoje finance prokonzultovat s odborníkem, obraťte se na naše finanční poradce. Vypracují Vám finanční plán a nabídnou finanční produkty dle Vašich představ a požadavků.