Sen o vlastním bydlení pro mnohé lidi končí opravdu pouze snem. Hypotéku obrovským tempem zdražují, výrazně se zvyšují i ceny nemovitostí. Na brzdu šlápla i Česká národní banka. Ta vloni na podzim zavedla přísnější limity pro jejich poskytování.  Jak tedy bude palčivá situace řešena do budoucna?

Loňský rok šel na pomoc Státní fond rozvoje bydlení, který začal půjčovat na pořízení vlastního bytu s úrokem jednoho procenta. Bohužel ale ve městech maximálně 1,2 milionu korku, což problém ve větších městech neřeší. Za takovouto cenu byty k sehnání nejsou.

Nicméně koupě nemovitosti je stále pro kohokoliv velmi smysluplná investice. Může totiž zajistit nejen střechu nad hlavou, ale poskytne rodině nezbytnou jistotu a bezpečí. Lze totiž sledovat, že v generaci pětatřicátníků až padesátníků si toto několik lidí uvědomilo. Mají totiž ve svém vlastnictví často víc než jednu nemovitost, kterou drží pro své děti.

Sníte o vlastním bydlení i vy? Kontaktujte naše realitní makléře a proberte s nimi Vaše možnosti. Pomohou Vám najít vhodnou nemovitosti a doporučí finančního poradce, který Vám pomůže s financováním Vašeho snu.