Dovolená již každému klepe na dveře, proto se i v bankách a směnárnách začínají tvořit fronty lidí, kteří řeší směnu eur, kun, liber a dalších měn. Jako další možnost mají platit v zahraničí kartou, či si na místě vybrat z lokálního bankomatu. A tam na začátku prázdnin se každoročně směnárny a banky připravují na nápor klientů.


Bankomaty jsou již skoro ve všech turistických destinacích dostupné, a díky tomu odpadá nutnost brát se velkou hotovost. Z nejnovějších průzkumů ale vyplývá, že Češi doma místo hotovosti používají raději platební kartu, ale když vyjíždějí za hranice, stále spoléhají na papírové peníze. Navíc až šest z deseti oslovených Čechů si před cestou raději smění hotovost ještě doma.


Našim klientům nejčastěji radíme, aby se řádně informovali u své banky, jaké poplatky jsou spojené s jejich osobním účtem při transakcích v zahraničí. Přestože se již většina bank nabízí účty bez poplatků, v zahraničí se podmínky liší. Pokud i vy plánujete letní dovolenou, stavte se. Ušijeme Vám cestovní pojištění na míru.