V poslední době se zvyšuje zájem o nájemní bydlení. Důvodem je stálý růst cen nemovitostí v posledních letech a také zpřísňující se podmínky pro získání hypotečního úvěru. Díky tomu  řada lidí na hypoteční úvěr nedosáhne a musí zvolit cestu nájemního bydlení. Vyplatí se tedy i v aktuálních podmínkách koupit byt za účelem pronájmu?

Jde totiž o investici, která nese i svá rizika. To je důležité před nákupem pečlivě zvážit.

Vždy je klíčové zaměřit se na lokalitu. Pokud chcete pronajímat dlouhodobě, je vhodné zvolit spíše větší město s dobrou dostupností a velkou občanskou vybaveností. Vhodná je blízkost administrativních komplexů. O takové lokality je v současné době největší zájem.

Dále je nutné si promyslet klíčovou skupinu budoucích nájemníků, zda je o rodinu s dětmi, studenty nebo bezdětné páry. Dle toho zvolit rozlohu a dispozici nemovitosti.

Rozhodně důležité je také dopředu si zvolit zda má být nemovitost po rekonstrukci, nebo jestli po koupi ještě chcete trávit čas rekonstrukcí.

V neposlední řade je vhodné se zamyslet nad budoucími výdaji. Je nutné a vhodné platit si pojištění nemovitosti, každoročně také daň z nemovitosti. Dále pravidelné příspěvky do fondu oprav. V nákladech je také dobré počítat také s neobsazenou nemovitostí, alespoň po dobu jednoho měsíce.

Je tedy jasné, že k investičnímu bytu/domu je třeba přistupovat rozmyslet a zvážit všechny možné zasahující proměnné. Máte stále o investiční nemovitost zájem? Podívejte se na nabídku našich nemovitostí.